zondag 30 maart om 10:00 uur
Live dienst Bloemendaal Overveen met ds. Jessa van der Vaart
Kijk deze kerkdienst terug:
In de Dorpskerk van Bloemendaal gaat op deze zondag ds. Jessa van der Vaart voor in de dienst. Het orgel wordt bespeeld door Agnes van Bekkum. Verder met medewerking van Vocaal Ensemble Commovente.
Waar gaat het over in de dienst ?
Sinds de eerste zondag van de veertigdagentijd houden we een serie in de Dorpskerk over ‘spiegelgestalten van Jezus’. Toen de schrijvers van de evangeliën probeerden te verwoorden wie Jezus voor hen was, grepen ze terug op een aantal belangrijke Oudtestamentische gestalten. Jezus is een nieuwe Mozes, zeide ze. Hij is Melchisedek, de hogepriester. Elia, teruggekeerd van de overzijde van het leven. Hij is de zoon van David, Jona, de nieuwe Adam. Allemaal beelden waarmee betekenis gegeven kan worden aan de man van Nazareth.
In deze dienst gaat het over Jona, de weerspannige profeet die altijd tot de verbeelding spreekt vanwege zijn ‘verblijf’ in een grote vis. In het vroege christendom werd hij veelvuldig afgebeeld, bijvoorbeeld in de catacomben van Rome. Daar is te zien hoe Jona in het water ‘gejonast’ wordt, of hoe hij na drie dagen uitgespuugd wordt door de vis. Maar wat heeft Jona nu te maken met Jezus?
Inzameling van de gaven voor Ouderenwerk eigen gemeente. Een gift voor het ouderenwerk kunt u geven op NL75 ABNA 0576 1736 81 o.v.v. Collecte ouderenwerk 30 maart.
Een gift voor de Kerk kunt u geven door uw bijdrage over te maken op
IBAN: NL46 RABO 0373 7165 59.
U kunt tijdens de diensten met uw smartphone de QR-code scannen in de liturgie of geven aan de collectes via de GIVT-app.
In de loop van deze zondag is de kerkdienst ook terug te luisteren en kijken via deze website.