zondag 27 juli 2025

Orgelpunt door Bert Wisgerhof

Beluister deze aflevering hier:

In deze aflevering van Orgelpunt blikt Bert terug op het Internationaal Schnitger Orgel Concours dat eind juni in de Grote Sint Laurenskerk in Alkmaar (afbeelding boven) werd gehouden.

Daar werd het 350-jarig jubileum van het wereldberoemde Schnitger-orgel gevierd. Bovendien was er een internationaal concours voor jonge organisten. Negen organisten uit Europa, Azië en Australië werden na een pittige selectie toegelaten om deel te nemen.

Vijf juryleden, allen vooraanstaande organisten uit heel Europa, beoordeelden de prestaties. Waar letten zij daarbij zoal op ? Ook dat komt in de uitzending aan de orde. In drie speelrondes bereikten drie organisten de finale.
Winnaar werd de Nieuw-Zeelandse organiste Rebecca Lee. Tweede werd de enige Nederlandse deelnemer Diederik Blankesteijn. De derde prijs was voor de Britse organist Josef Laming. In de uitzending kunnen we luisteren naar momenten uit elk van de drie rondes.

De opnamen werden gemaakt en ter beschikking gesteld door Dick Koomans. Presentator Bert Wisgerhof doet verslag.

Uw reacties op dit programma zijn altijd welkom.
Stuur uw reactie aan: contact@radiobloemendaal.nl.