zondag 3 augustus om 10:00 uur
Live dienst Bloemendaal Overveen met ds. Kick Bras
Kijk vanaf 9:30 uur live mee:
Luister vanaf 9:30 uur live mee:
Klik hier om live mee te luisteren.
In de Dorpskerk in Bloemendaal gaat op deze zondag ds. Kick Bras uit Haarlem voor in de dienst. Het orgel wordt bespeeld door Agnes van Bekkum.
Over de dienst:
In deze dienst lezen we Psalm 42 en Psalm 43. Oorspronkelijk was dit samen één psalm, later pas gedeeld in tweeën. Het is een intens lied van verlangen naar God. Het beeld van het hert dat aan de jacht ontkomen naar het klare water smacht spreekt al eeuwen mensen aan.
In de nieuwe berijming is dat deel ‘aan de jacht ontkomen’ weggevallen. Op het schilderij van Frida Kahlo zien we het wel (afbeelding boven). Een gewond hert, zo voelde zij zichzelf, met al haar lichamelijke klachten. Herkennen wij iets van dat verlangen naar God? Waar verlang je dan eigenlijk naar? In de Psalm zitten verschillende lagen, zo zullen we zondag ontdekken.
De collecte is bestemd voor de Diaconie. Een gift kunt u geven door uw bijdrage over te maken op NL 75 ABNA 0576 173 681 t.n.v. Diaconie Prot. Gemeente Bloemendaal en Overveen o.v.v. collecte 3 augustus.
Een gift voor de Kerk kunt u geven door uw bijdrage over te maken op
NL 46 RABO 0373 716 559 t.n.v. Prot. Gemeente Bloemendaal en Overveen.
U kunt tijdens de diensten met uw smartphone de QR-code scannen in de liturgie of geven aan de collectes via de GIVT-app.
In de loop van deze zondag is de kerkdienst ook terug te luisteren en kijken via deze website.