zondag 2 november om 10:00 uur
Live dienst Bloemendaal Overveen met ds. Jessa van der Vaart
Kijk deze kerkdienst terug:
In de Dorpskerk in Bloemendaal gaat op deze zondag ds. Jessa van der Vaart voor in de dienst.
In deze dienst lezen we het laatste hoofdstuk uit het boek Handelingen. Paulus is overgeleverd aan de Romeinse overheid omdat de geestelijkheid van zijn volk zijn ideeën als gevaarlijk en ondermijnend beschouwt. Hij is op transport gesteld naar Rome waar hij zijn zaak wil voorleggen aan de keizer. Dat wordt een gevaarlijke reis: het schip komt in een grote storm terecht. Uiteindelijk leiden ze schipbreuk op een eiland met de naam Malta.
Na daar hartelijk te zijn ontvangen door de eilandbewoners, reist Paulus verder naar Rome. Daar verblijft hij, onder bewaking van een soldaat, een aantal jaar in een huurwoning in afwachting van de behandeling van zijn zaak.
Het is een wonderlijk slot van het boek Handelingen. We horen niets over het gesprek tussen Paulus en de keizer en ook niet over een eventuele terechtstelling. Alleen dat hij diverse mensen ontvangt in zijn woning, jood en heiden, om met ze in gesprek te gaan.
Een open einde en misschien ook een mooi beeld voor de rol van de kerk in de samenleving?
Inzameling van de gaven voor de Diaconie. Een gift kunt u geven door uw bijdrage over te maken op NL 75 ABNA 0576 173 681 o.v.v. collecte 2 november 2025.
Een gift voor de Kerk kunt u geven door uw bijdrage over te maken op
NL 46 RABO 0373 716 559 t.n.v. Prot. Gemeente Bloemendaal en Overveen.
U kunt tijdens de diensten met uw smartphone de QR-code scannen in de liturgie of geven aan de collectes via de GIVT-app.
In de loop van deze zondag is de kerkdienst ook terug te luisteren en kijken via deze website.
Afbeelding boven: Rembrandt, zelfportret als de apostel Paulus, uit 1661.


