Direct naar de preek? Klik dan hier.
Op deze tweede zondag van de maand, 10 januari 2021, de eerste na Epifanie, is vanuit de Dorpskerk in Bloemendaal om 10.00 uur de rechtstreekse registratie te zien en horen van de dienst met ds. Juup van Werkhoven.
Vanwege het COVID-19 virus zijn er geen bezoekers in de kerk aanwezig.
Agnes van Bekkum zal het orgel bespelen. Nicolien Smits en Frank Cornet nemen als solisten de gemeentezang op zich.
Een nieuw begin
Zoals regen of sneeuw neerdaalt uit de hemel
en daarheen niet terugkeert
zonder eerst de aarde te doordrenken,
haar te bevruchten en te laten gedijen,
zo geldt dit ook voor het woord dat voortkomt uit mijn mond:
het keert niet vruchteloos naar mij terug.
Woorden doen ertoe. Gods woorden keren niet vruchteloos terug. Maar ook onze woorden zijn niet zonder effect. Het doet ertoe wat we zeggen en hóe we het zeggen. Joe Biden zei op die roemruchte woensdagavond: woorden van een president doen ertoe. De woorden bewerken iets.
Zondag lezen we de prachtige poëtische en profetische woorden van Jesaja gesproken tot de ballingen in Babel. Die woorden klinken over de eeuwen heen ook tot ons, ook wij voelen ons gevangen, als ballingen. Hierheen, hier is water roept Jesaja. Water dat je dorst lest, woorden die verwijzen naar de bronnen van ons bestaan.
Ook in de lezing uit het evangelie gaat het over water en over de bron waaruit wij leven. Op deze tweede zondag van Epifanie viert de kerk vanouds het feest van de doop van de Heer. Het feest van een altijd nieuw begin. Een nieuw begin betekent ook dat je iets achter laat. Wat laten wij achter ons?
Water, water, laat het stromen,
teken en herinnering,
van een eeuwig heimwee dromen,
van een altijd nieuw begin
(Hanna Lam).
De eerste collecte is deze zondag bestemd voor de Voedselbank Haarlem. Een bijdrage overmaken kan op rekeningnummer NL85 INGB 0001 0102 97 ten name van Voedselbank Haarlem en omstreken. De tweede collecte is voor de kerk: NL46 RABO 0373 716 559.
Het is ook mogelijk mee te doen aan beide collectes van de kerkdienst via de app Givt. Weten hoe? Klik hier; ongeveer halverwege het artikel staat uitgelegd hoe het werkt voor wie de dienst volgt via Radio Bloemendaal.
In de loop van deze zondagmiddag is de kerkdienst ook terug te kijken via deze website.
liturgie website 10-01-2021 JvW.pdf
Naar het uitzendingen overzicht